Wydarzenia


  Wtorek 9 kwietnia 2019

  104 rocznica urodzin Tadeusza Kantora

  7 kwietnia 2019 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się uroczystość z okazji 104 rocznicy urodzin światowej sławy Wielopolanina - Tadeusza Kantora. Wydarzenie rozpoczęło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie przybyli na uroczystość goście mogli podziwiać występy artystyczne grup teatralnych.


  Na scenie zaprezentowały się dwa teatry młodzieżowe:

  1."Teatr Kantor Wymiany Myśli" z Wielopola Skrzyńskiego, który zaprezentował spektakl pt. "Pewnego razu... czyli opowieści przy herbatce" w reżyserii Pani Moniki Adamiec.

  2. "Teatr Banalia" z Rzeszowa, który przedstawił spektakl pt. "Ptasie trele" również w reżyserii Pani Moniki Adamiec.

  Kolejnym punktem uroczystości było przejście uczestników spotkania na wielopolski rynek, gdzie pod pomnikiem Tadeusza Kantora i siostry Zosi miał miejsce happening, podczas którego nie zabrakło dobrej zabawy, śpiewu oraz jak na prawdziwe urodziny przystało słodyczy, dla uczestników wydarzenia.

  Dziękuję młodzieży i organizatorom za przygotowanie występów artystycznych  oraz współpracę przy organizacji wydarzenia. Jestem dumny, że mieszkańcy naszej gminy biorąc udział w tym wydarzeniu, starali się poznawać i doceniać dorobek artystyczny naszego rodaka Tadeusza Kantora  – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.