Wydarzenia


  Poniedziałek 3 lutego 2020

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi

  Pełnym sukcesem zakończyła się pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Wielopolu Skrzyńskim, która odbyła się 2 lutego 2020 r.

   


  Organizacji niedzielnego poboru krwi podjął się Klub HDK-PCK „Solidarne Serce” przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim we współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Mieszkańcy naszej gminy i okolic licznie przybyli, aby podzielić się najcenniejszym darem, oddając krew w mobilnym punkcie poboru krwi.

  Aż 62 osoby pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, z czego 48 osób zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. Łącznie udało się pobrać aż 21,6 litrów krwi.

  Akcja kolejny raz pokazała, że na krwiodawców zawsze można liczyć. Wśród honorowych dawców krwi nie zabrakło członków Klubu, którzy swoim przykładem zachęcają do włączenia się w bezinteresowne pomaganie i promują ideę honorowego krwiodawstwa.
  Wszystkim krwiodawcom, którzy włączyli się w akcję oraz pomogli w jej organizacji serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy również ekipie medycznej wytrwale pobierające krew. Liczymy, że honorowi krwiodawcy nie zawiodą także podczas kolejnego poboru krwi, już 4 kwietnia 2020 r.

  Marek Tęczar - Prezes Klubu HDK-PCK „Solidarne Serce” przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim