Wydarzenia


  Środa 25 października 2017

  Akcja Społeczna „Studnia za Makulaturę”

  Nigdy pomoc potrzebującym nie była tak łatwa – wystarczy przynieść niepotrzebną makulaturę. Razem zbierzemy tyle, że wystarczy na budowę studni ratujących życie w Afryce.


  Gmina Wielopole Skrzyńskie włączyła się do akcji zbiórki makulatury prowadzonej na Podkarpaciu przez przeworskich wolontariuszy.

  Akcja ma na celu pomóc mieszkańcom Czadu, którzy na co dzień przemierzają duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Woda w Afryce to przedmiot wielkich marzeń. Mieszkańcy tego kontynentu, pragną przede wszystkim ugasić pragnienie oraz uprawiać ziemię, dzięki której zaspokoją także potrzebę panującego tam głodu.

  Od 24 października 2017 roku na placu parkingowym za Urzędem Gminy w Wielopolu Skrzyńskim stał będzie oznakowany kontener specjalnie do tego celu dostosowany. Zbieramy stare gazety, czasopisma, katalogi, ulotki, niepotrzebne książki i zeszyty, kartony, pudełka, itp. Prosimy o umieszczenie makulatury w pudełka lub torby papierowe.

  Pozyskane ze sprzedaży makulatury środki finansowe organizatorzy przekażą polskim misjonarzom na budowę studni w Afryce.

  Przyłączmy się do tej akcji, gdyż za to co nam zbywa możemy uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie.