Aktualności


  Środa 23 grudnia 2020

  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gminy Wielopole Skrzyńskie

  W dniu 23 grudnia 2020 r. Drużyna Strzelców działająca przy Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Nawsiu przyniosła do Urzędu Gminy w Wielopolu Skrzyńskim Betlejemskie Światło Pokoju.


  W imieniu pracowników Urzędu Gminy Światło Betlejemskie przyjął Pan Marek Tęczar Wójt Gminy oraz podziękował za przyniesione Światło:

  Wyrażam nadzieję, że będzie ono rozświetlało mury naszego urzędu oraz nasze domy. Niech to Światło da nam wszystkim nadzieję na najbliższy czas. Światło z Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus niech pojedna wszystkich ludzi i przyniesie nam pokój. – Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęczar.

   

  O Betlejemskim Świetle Pokoju:

  Zgodnie z długą tradycją, opiekunami Światła Betlejemskiego są harcerze z całego świata. Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po świecie od 1986 roku. Tradycję zapoczątkowali austriaccy skauci, którzy jako pierwsi przywieźli światło do Wiednia z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Ich intencją była chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. W dniu dzisiejszym tradycja kontynuowana jest przez organizacje harcerskie z całego świata. Polskie organizacje harcerskie od prawie 30 lat przejmują Światło Pokoju od słowackich kolegów, a następnie przekazują je do skautów z innych państw.