Wydarzenia


  Czwartek 24 stycznia 2019

  Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych objętych projektem pn. "Nowa jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”

  Od 18 do 23 stycznia 2019 roku w integracyjnych oddziałach przedszkolnych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie, które objęte są dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Gospodarzami wydarzeń były oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkołach Podstawowych w Broniszowie, Gliniku, Nawsiu i Brzezinach, a także Samorządowe Przedszkole Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.


  Przedszkolaki na tę okazję przygotowały specjalny program artystyczny oraz okolicznościową dekorację. Zaproszeni dziadkowie z dumą podziwiali występy swoich wnucząt, które dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej wyrazić swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści z przejęciem na twarzach odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

  Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoich dziadków upominkami i zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

  Do życzeń przyłączył się również Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który w swoim przemówieniu wyraził podziw dla umiejętności i zdolności artystycznych przedszkolaków i podkreślił, że zajęcia dydaktyczne prowadzone w oddziałach przedszkolnych pozwalają dzieciom na wszechstronny rozwój.

  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  Organizację uroczystości, zakup upominków w postaci serduszek oraz materiałów plastycznych, z których wykonano dekorację sal oraz laurki, sfinansowano ze środków projektu pn. „Nowa jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”.

  Projekt jest realizowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.  Wartość projektu wynosi 1 199 894,40 zł, z czego 1 079 894,40 zł stanowią środki Unii Europejskiej natomiast 120 000,00 zł to środki własne (wkład budżetu gminy m.in. poprzez udostępnienie sal i tzw. wkład prywatny).