Wydarzenia


  Wtorek 26 maja 2020

  Dzień Mamy i Taty w Gminnym Żłobku "Maluszek" powstałym w ramach projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim"

  Pomimo panującej epidemii koronawirusa i ograniczeń sanitarnych związanych z obecną sytuacją, dzieci z Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności dołożyły wszelkich starań, aby upamiętnić święto z okazji "Dnia Mamy i Taty".

  Uroczystość we wspólnym gronie ze względów bezpieczeństwa nie mogła się odbyć, jednak nie przeszkodziło to najmłodszym w przygotowaniu podziękowań i życzeń dla swoich rodziców.


  Dzieci podczas zajęć wspólnie z pomocą opiekunek przygotowały, a następnie wręczyły piękne laurki i kwiaty na ręce rodziców, jako dowód wdzięczności i szacunku za trud włożony w ich wychowanie.

  Na twarzach obdarowanych zauważyć można było zadowolenie, wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

  Dzieci przygotowując laurki miały okazję do nabywania i rozwijania nowych umiejętności i zainteresowań. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy chętnie korzystali z zakupionych materiałów plastycznych, z których własnoręcznie wykonali upominki.

  Zakup kwiatów oraz materiałów plastycznych, z których wykonano laurki, sfinansowano ze środków projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim".

  Dla przypomnienia na utworzenie i funkcjonowanie żłobka - Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 1 096 589,29 zł, w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.