Wydarzenia


  Czwartek 30 maja 2019

  Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych objętych projektem unijnym pn. „Nowa Jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”

  Od 24 do 29 maja 2019 roku w integracyjnych oddziałach przedszkolnych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie, które objęte są dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego - odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.

  Gospodarzami wydarzeń były oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkołach Podstawowych w Broniszowie, Gliniku, Nawsiu i Brzezinach, a także Samorządowe Przedszkole Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.


  Przedszkolaki na tę okazję przygotowały piękny program artystyczny oraz okolicznościową dekorację. Zaproszeni rodzice z dumą podziwiali występy swoich pociech, które zaprezentowały się recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Mali artyści dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej wyrazić swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

  Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoich rodziców upominkami i życzeniami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Organizację uroczystości, zakup upominków oraz materiałów plastycznych, z których wykonano dekorację sal oraz laurki, sfinansowano ze środków projektu pn. „Nowa jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”.

  Projekt jest realizowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.  Wartość projektu wynosi 1 199 894,40 zł, z czego 1 079 894,40 zł stanowią środki Unii Europejskiej natomiast 120 000,00 zł to środki własne (wkład budżetu gminy m.in. poprzez udostępnienie sal i tzw. wkład prywatny).