Aktualności


  Wtorek 16 października 2018

  Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę "Ławki Niepodległości"

  Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę multimedialnych Ławek Niepodległości. Dwanaście z nich stanie w województwie Podkarpackim, w tym jedna w Wielopolu Skrzyńskim. Gmina pozyskała na  realizację zadania dotację w wysokości 30 000,00 zł.

   


  Komisja konkursowa przeanalizowała 262 oferty z samorządów wszystkich szczebli, a dotacje na budowę wraz z gotowym projektem ławki otrzyma 143 samorządy w całej Polsce. Ławki mają powstać do końca 2018 r.

  Ławka Niepodległości w Wielopolu Skrzyńskim będzie jedynym takim obiektem w powiecie Ropczycko-Sędziszowskimi, na który otrzymano dofinansowanie i  zostanie wybudowany na rynku w Wielopolu Skrzyńskim. Aranżację ławki stanowić będzie urządzenie multimedialne dzięki któremu każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z historii, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ławki będą również propagowały dzieje poszczególnych regionów naszego kraju. Dzięki nim będzie można odsłuchać utwory muzyczne, przemówienia i inne nagrania tematyczne związane z ruchem niepodległościowym. Duży nacisk postawiono na innowacyjność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Dodatkowo Ławka będzie podświetlana energooszczędnym systemem LED.

  Poniżej bezpośredni link do strony Ministerstwa Obrony Narodowej z informacją o rozstrzygniętym konkursie oraz link do listy wybranych do dofinansowania zadań

   

  https://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/jeszcze-w-tym-roku-powstana-143-lawki-niepodleglosci-32018-10-09/

  http://bip.mon.gov.pl/f/pliki/praca/ogloszenia/inne/2018/10/wyniki_konkursu.pdf