Ogłoszenia


  Wtorek 19 stycznia 2021

  Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała wsparcie z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3   „ Maluch + 2021”

  W ramach dofinansowania programu "Maluch + 2021" dostaliśmy wsparcie na funkcjonowanie nowo utworzonych miejsc opieki żłobkowej w okresie od II do XII 2021 roku, w wysokości 13200 zł. Wnioskowaliśmy o kwotę 195 525 zł skalkulowaną jako całkowity koszt 1185 zł miesięcznie/dziecko. Otrzymana dotacja do funkcjonowania miejsc żłobkowych  to zaledwie 80 zł miesięcznie na dziecko, co jednak pozwoli obniżyć opłatę od rodziców za korzystanie z żłobka z 650 zł do 570 zł miesięcznie.  


  Wsparcie w ramach funkcjonowania miejsc opieki żłobkowej, w wysokości ok. 300 zł miesięcznie zadeklarowała Gmina Wielopole Skrzyńskie. W ramach ostatecznej  opłaty stałej ponoszonej przez  rodziców, planowanej w wysokości 570 zł/miesięcznie dzieciom zapewniamy 10 godzinną,  profesjonalną opiekę, możliwość korzystania z pełnego wyposażenia w formie różnorodnych zabawek edukacyjnych, zajęć wspomagających rozwój dzieci, pościeli i naczyń dostosowanych do potrzeb dzieci i całodziennego wyżywienia, które objęte jest stawką 6 zł/dzień. Rodzice powinni zapewnić wyprawkę: pieluchy, zamienne ubrania i obuwie, śliniaczek, kubek do picia wg. preferencji dzieci, suche i mokre chusteczki wg. potrzeb. Wyniki moduł 1B funkcjonowanie: https://www.gov.pl/web/rodzina/wyniki-konkursu-maluch-2021-moduly-2-4-oraz-moduly-1a-i-1b-w-zakresie-funkcjonowania-nowoutworzonych-miejsc

   

  Otrzymalismy również dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki żłobkowej, w wysokości  307 528 zł stanowiące maksymalny 80 % udział w kosztach utworzenia 15 nowych miejsc żłobkowych (dotacja na prace remontowo adaptacyjne oraz kompleksowe wyposażenie). Z przyznanej dotacji na utworzenie miejsc żłobkowych została wyremontowana i dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci sala zabaw, wydzielono sypialnię dla dzieci i pokój socjalny dla obsługi żłobka, wyremontowano  przyległe łazienki, szatnię. Zostało zakupione kompleksowe wyposażenie w formie mebli, sprzętu komputerowego, klimatyzatorów, zabawek, pościeli,
  i naczyń dla dzieci. Planujemy zakup dodatkowego wyposażenia zaplecza kuchennego – meble ze stali nierdzewnej, bemar jezdny, i naczynia niezbędne do serwowania wyżywienia a także profesjonalny sprzęt do sprzątania pomieszczeń żłobka. Został rozbudowany funkcjonujący system monitoringu, sieci WiFi, wideomofon i  doposażony przyległy do żłobka plac zabaw.

  Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu. Żłobek dysponuje  jeszcze 6 wolnymi miejscami. Wnioski – zgłoszenia można odebrać w sekretariacie Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim, kontakt pod numerem telefonu: 17/2769200.