Wydarzenia


  Czwartek 31 maja 2018

  Gminne obchody Dnia Strażaka

  26 maja 2018 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką strażaków, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości na parkingu przed budynkiem OSP Wielopole Skrzyńskie. Następnie o godz. 17.00 w Kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się Msza Św. dziękczynna w intencji wszystkich strażaków gminy Wielopole Skrzyńskie.


  Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku kulturalno - oświatowym obok kościoła, gdzie poszczególnym strażakom przekazano odznaczenia i podziękowania za ofiarną służbę.

  Po wręczeniu odznaczeń i podziękowań nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Pod adresem strażaków padło wiele ciepłych słów. Podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków, a także pochwały za osiągane sukcesy oraz życzenia pomyślności w działalności społecznej, pracy zawodowej i w życiu prywatnym.

  Maj w tradycji pożarniczej obchodzony jest jako miesiąc ochrony przeciwpożarowej. Jest to dobry czas na podsumowanie, przybliżenie działalności jednostek OSP funkcjonujących w naszym otoczeniu. Na terenie gminy Wielopole Skrzyńskie działa 6 jednostek OSP. Najstarsze OSP to Wielopole Skrzyńskie i Brzeziny ( powstały w latach 1897 i 1896) – najmłodsze natomiast to OSP Broniszów i Sośnice, które zawiązały się w 1960 roku. Ogółem jednostki skupiają 175 strażaków w tym 12 kobiet.

  Funkcjonujące na terenie gminy jednostki realizują zadania nie tylko z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Strażacy uczestniczą w uroczystościach patriotycznych, religijnych i lokalnych. Inicjują działania integrujące społeczność w miejscowościach, w których funkcjonują. Są dobrze postrzegani w społeczeństwie i są grupą, która ma niesłabnące zaufanie społeczne, dlatego w pełni zasługują na słowa uznania.