Wydarzenia


  Poniedziałek 2 lipca 2018

  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

  W niedzielę 1 lipca 2018 roku na stadionie sportowym Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielopolu Skrzyńskim oraz Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.


  Do rywalizacji przystąpiło 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz jedna drużyna w grupie C /kobiety/ z OSP Brzeziny.

  Drużyny rywalizowały w 2 konkurencjach – sztafecie 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym, które polegało na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i przewróceniu pachołków i obróceniu tarczy.

  Wyniki rywalizacji Grupa A

  1 Miejsce OSP Brzeziny

  2 Miejsce OSP Wielopole Skrzyńskie

  3 Miejsce OSP Broniszów

  4 Miejsce OSP Wielopole Sośnice

  5 Miejsce OSP Glinik

  6 Miejsce OSP Nawsie

  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody tj. puchary i dyplomy za miejsca oraz za udział w zawodach ufundowane przez Wójta Gminy Pana Marka Tęczara. Wójt przeznaczył również dla uczestników kwotę 5 500 zł z budżetu gminy na doposażenie jednostek OSP, która została podzielona na OSP odpowiednio do zajętych miejsc po rywalizacji. Na zakończenie Wójt przypomniał o celach organizacji zawodów pożarniczych oraz podziękował wszystkim za udział.

  Zawody sędziowała Komisja Sędziowska PSP Ropczyce pod kierownictwem kpt. Sławomira Rumana, który był Sędzią Głównym Zawodów.

  Druhom strażakom składamy serdeczne podziękowanie za udział w zawodach. Tegoroczne zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Strażacy zaprezentowali doskonałą formę, sprawność i szybkość w ćwiczeniach. Jest to efekt ich wieloletniej, ciężkiej i ofiarnej pracy.