Wydarzenia


  Niedziela 28 stycznia 2018

  Jubileusz 10 – lecia działalności artystycznej Chóru Mieszanego „Opoka” z Glinika połączony z koncertem Kolęd i Pastorałek

  28 stycznia 2018 roku Chór Mieszany „Opoka” działający przy parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku świętował Jubileusz 10 – lecia działalności artystycznej. Wydarzenie połączono z koncertem Kolęd i Pastorałek pt.: „Lulajże Jezuniu”.


  Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, Ks. Józef Kłosowski Dziekan Dekanatu Wielopolskiego, Ks. Ryszard Potyrała Proboszcz Parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.

  Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą w intencji wszystkich Chórzystów biorących udział w koncercie oraz Chóru Mieszanego „Opoka„ z Glinika.

  Wydarzenie zostało wzbogacone o piękne aranżacje kolęd, które na tę wyjątkową okazję przygotował: Męski Chór Rolników z Wielopola Skrzyńskiego, Chór Mieszany „Seniores” z Nawsia, Chór Mieszany „Opoka” z Glinika, Chór Mieszany „Gloria” z Brzezin, Chór „Consonans” z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim oraz Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Nawsiu.

  Następnie zaproszenie goście udali się do budynku Filii Ośrodka Kultury w Gliniku, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Koncert Kolęd stał się doskonałą okazją do wspólnego świętowania oraz składania gratulacji, podziękowań i życzeń wszystkim członkom Chóru „Opoka” z Glinika z okazji obchodzonego Jubileuszu.