Wydarzenia


  Środa 19 lutego 2020

  Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

    „Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to, czym się żyło – i zwyczaje i święta rodzinne   i dom pełen wspomnień"  

                                                                                                           Antoine de Saint-Exupéry


  Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania w dniu 19 lutego 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku, podczas którego wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP parom małżeńskim z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie.

  Aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę, jaką w życiu społeczności i wychowaniu dzieci odgrywa rodzina. Pogratulował Jubilatom, życząc długich lat życia i doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych rocznic. Do gratulacji dołączyły: Przewodnicząca Rady Gminy Wielopole Skrzyńskie Pani Beata Wiśniewska, Sekretarz Gminy Wielopole Skrzyńskie Pani Krystyna Wlezień oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Danuta Szostak. Na ręce Czcigodnych Jubilatów przekazano okolicznościowe dyplomy, upominki i kwiaty.

  Zgodnie z tradycją, za zdrowie jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”. Dodatkowo klimat  uroczystości umiliła swym śpiewem Pani Dominika Wojnarowska, wykonując m. in. utwory „Bez Ciebie nie ma mnie”, „Pogoda dla bogaczy”, „Tylko w Twoich dłoniach”, Za rzeką nie odkryty ląd”, „Nie jesteś sama”.

  W zdrowiu i chorobie, w smutku i szczęściu przeżyli razem pół wieku małżonkowie:

   

  - Sabina i Józef Andreasikowie,

  - Genowefa i Emil Bakotowie,

  - Maria i Antoni Błasiowie,

  - Rozalia i Zenon Dańcowie,

  - Halina i Czesław Gawronowie,

  - Feliksa i Józef Lisakowie,

  - Krystyna i Michał Nogowie,

  - Matylda i Stanisław Owczarscy,

  - Danuta i Tadeusz Pająkowie,

  - Czesława i Władysław Porębowie,

  - Zofia i Tadeusz Szczepanikowie,

  - Barbara i Leszek Szczyrkowie,

  - Helena i Franciszek Świętoniowie,

  - Aleksandra i Józef Tenczarowie,

  - Kazimiera i Stanisław Ziębowie.

  Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie. W uroczystości wzięło udział 10 par małżeńskich.

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim oraz za piękną dekorację wykonaną przez uczestników pracowni florystycznej pod opieką instruktora Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

  Drodzy Jubilaci!

  Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

  Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.