Wydarzenia


  Środa 16 czerwca 2021

  Jubileusz długoletniego Pożycia Małżeńskiego 2021

  Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.


  Z tej okazji, 15 czerwca 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Złote Gody. W tym roku w gminie Wielopole Skrzyńskie uroczystość tę przeżywało 22 pary małżeńskie.

  Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swoich rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

  Aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę, jaką w życiu społeczności i wychowaniu dzieci odgrywa rodzina. Pogratulował Jubilatom, życząc długich lat życia i doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych rocznic. Do gratulacji dołączył Przewodniczący Rady Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Piotr Zięba, oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Danuta Szostak. Na ręce Czcigodnych Jubilatów przekazano okolicznościowe dyplomy, upominki i kwiaty.

  Niepowtarzalną atmosferę umilił program artystyczny zaprezentowany przez Zespół Regionalny „WIELOPOLANIE” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, którego choreografem jest Pani Joanna Kozubowska. Oprawę muzyczną nad zespołem sprawują Pan Ryszard Mirowski oraz Pan Łukasz Bizoń. Kierownikiem Zespołu jest Pan Marcin Świerad. Tradycją stało się, że za zdrowie jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”.

  W zdrowiu i chorobie, w smutku i szczęściu przeżyli razem pół wieku małżonkowie:

  - BOKOTA Romualda i Justyn,

  - BUJAK Bronisława i Ludwik,

  - BUJAK Maria i Ryszard,

  - CABAJ Danuta Alina i Adam,

  - CZAJA Krystyna i Tadeusz,

  - CHMIEL Krystyna i Krzysztof,

  - CHMIEL Łucja i Jan,

  - DARŁAK Teresa i Stanisław,

  - DARŁAK Genowefa i Adam,

  - KUJDA Helena i Stanisław,

  - MALSCY Józef i Wanda Maria,

  - NIERODA Bronisława i Stanisław,

  - OKRASA Cecylia i Lucjan,

  - OPOŃ Helena i Roman,

  - RÓG Zofia i Stanisław,

  - SKIBA Janina i Jan,

  - SOWIŹRAŁ Maria i Zygmunt,

  - STRZĘPEK Janina i Józef,

  - SYPIEŃ Zuzanna i Marian,

  - SZYMAŃSCY Bronisława i Jerzy Józef,

  - WÓJCIK Bogusława i Józef,

  - ZBYLUT Krystyna i Stanisław.

  Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie. W uroczystości wzięło udział 15 par małżeńskich.

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim oraz za piękną dekorację wykonaną przez uczestników pracowni florystycznej pod opieką instruktora Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

  Drodzy Jubilaci!

  Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

  Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.