Wydarzenia


  Piątek 8 marca 2019

  Mleczne Laury Podkarpacia - przyznane rolnikom z Gminy Wielopole Skrzyńskie

  Działalność rolników z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie została wyróżniona podczas zorganizowanej 27 lutego 2019 roku konferencji pn. „Innowacyjne Technologie w Produkcji Zwierzęcej”. Gospodarzem wydarzenia był Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Podczas uroczystości po raz pierwszy rolnikom z Podkarpacia wręczono „Mleczne Laury”.


  Wyróżnienia przyznano osobom szczególnie zasłużonym dla polskiego mleczarstwa i serowarstwa za ich działalność, aktywność i zrealizowane inicjatywy, które w sposób znaczący wpływają na rozwój i promocję polskiego mleczarstwa.

  Wśród nagrodzonych rolników z województwa podkarpackiego znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy.

  Wyróżnienia otrzymali: Pan Artur Paśko z Glinika oraz Pan Stanisław Trałka z Brzezin. Rolnicy uzyskali nagrody w kategoriach dotyczących najlepszej wydajności w produkcji zwierzęcej.

   

  Przyznane nagrody świadczą o wysokim poziomie gospodarstw rolnych prowadzonych na obszarze naszej gminy. Należy zaznaczyć, że rolnictwo jest wciąż jedną z głównych gałęzi gospodarki kraju, a praca każdego rolnika jest niezwykle ważna.

  Zwycięzcą składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech osiągnięte sukcesy zmotywują Was do dalszego rozwoju swoich gospodarstw – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.