Wydarzenia


  Piątek 2 marca 2018

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

  2 marca 2018 roku w Brzezinach odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


  Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja w Brzezinach. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie okolicznościowych wiązanek pod Tablicą Pamięci mjra Ludwika Marszałka „Zbroi”.

  Dalsza część uroczystości kontynuowana była w budynku sali gimnastycznej.

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. mjra Ludwika Marszałka „Zbroi” zaprezentowały program artystyczny poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych pt. „Oszukani, porzuceni, nieugięci...” -

  Następnie głos zabrał Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który w swoim przemówieniu zaznaczył, że pamięć o Niezłomnych Żołnierzach Wyklętych, przetrwała dzięki prawdzie, której się poświęcili i oddali życie. Wójt przypomniał również słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, a następnie zaznaczył, że naszym obowiązkiem jest troska o dobro Ojczyzny.

  Świętowanie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma przywrócić należne miejsce w pamięci narodowej osób, które podjęły walkę o niepodległość Polski. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.