Wydarzenia


  Wtorek 7 stycznia 2020

  Orszak III Króli w Wielopolu Skrzyńskim

  6 stycznia 2020 roku pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł już po raz piąty Orszak Trzech Króli.

  Tak jak w poprzednich latach wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło barwnych strojów oraz wspólnego kolędowania.

  Orszak prowadzili królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę.

   


  Uczestnicy wydarzenia zebrali się o godzinie 12:30 przed budynkiem Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim na wspólnej modlitwie Anioł Pański. Następnie barwny korowód wyruszył w trasę orszaku prowadzącą do symbolicznej betlejemskiej stajenki.

  Na trasie przemarszu zaprezentowano sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.

  Orszak przybył na wielopolski rynek, gdzie kulminacyjnym punktem było złożenie darów Dzieciątku Jezus.

  Dla osób biorących udział w Orszaku został przygotowany ciepły poczęstunek, słodycze, korony, chorągiewki, naklejki oraz śpiewniki.

  Specjalną atrakcją dla najmłodszych  stała się  żywa szopka wraz z okazałym inwentarzem.

   

  Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie w swoim przemówieniu podkreślił, że  Święto Trzech Króli to jedno z najbardziej radosnych i rodzinnych świąt obrazujące jak wiele osób łączą te same wartości. Następnie podziękował Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Orszaku i zaznaczył, że gdyby nie poświęcony czas, zaangażowanie, energia i talent wielu osób  nie udałoby się po raz kolejny świętować w taki sposób.

  Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert w wykonaniu Pani Beaty Wiater. 

  Dziękujemy Wszystkim Państwu za liczny udział w tej pięknej uroczystości i zapraszamy na wspólne świętowanie w przyszłym  roku.