Wydarzenia


  Poniedziałek 7 stycznia 2019

  Orszak Trzech Króli 2019

  6 stycznia 2019 roku ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli.  Przemarsz orszaku poprzedziła modlitwa Anioł Pański. Następnie wszyscy zgromadzeni, na czele z królami Europy, Azji i Afryki, wyruszyli trasą orszaku wiodącą do stajenki usytuowanej na wielopolskim rynku, gdzie kulminacyjnym momentem był pokłon złożony Dzieciątku Jezus.


  Na trasie przemarszu zaprezentowano sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.

  Specjalną atrakcją dla dzieci okazała się żywa szopka wraz z okazałym inwentarzem. Na uczestników orszaku czekał ciepły poczęstunek oraz słodycze: czekoladki zdobyte podczas konkursu „Głosuj na Wielbłąda i wygraj korony” oraz orszakowa krówka. Uczestnicy bezpłatnie otrzymali korony, chorągiewki, naklejki oraz śpiewniki.

  Na zakończenie uroczystości uczestnikom wydarzenia zaprezentowano widowisko pt. „Szopka Staropolska” w wykonaniu Teatru Jaruga z Rzeszowa.

  Tegoroczny Orszak był organizowany już po raz czwarty na terenie naszej gminy.

  Mimo mroźnej pogody Święto Objawienia Pańskiego zgromadziło na wspólnym świętowaniu wielu mieszkańców i gości Gminy Wielopole Skrzyńskie.

  Ponadto 13 stycznia (niedziela) 2019 roku o godz. 17:15 zapraszamy Państwa do sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie odbędzie się Gala Orszakowa pod hasłem „ Kolędujmy Jezusowi”.  Wystąpią: Grupa Uwielbienia z parafii pw. Św. Mikołaja z Brzezin oraz Kapela Ludowa Futomianie z Futomy.

  Orszak Trzech Króli ma szczególną i piękną wymowę, jest przedsięwzięciem łączącym i integrującym wszystkich mieszkańców. Biorą w nim udział dorośli, młodzież i dzieci. W organizację ulicznych jasełek włączają się placówki oświatowe, parafie, organizacje społeczne, które przygotowują piękne stroje, inscenizacje, obsługę kateringową oraz zabezpieczenie trasy orszaku. W imieniu całej społeczności lokalnej serdecznie dziękuję wszystkim za udzielone wsparcie i uczestnictwo w tegorocznym orszaku i zapraszam na uroczystość w przyszłym roku – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.