Wydarzenia


  Poniedziałek 8 stycznia 2018

  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wielopola Skrzyńskiego

  6 stycznia 2018 roku ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestnicy bezpłatnie otrzymali korony, chorągiewki, naklejki oraz śpiewniki. Ciepłe, zimowe popołudnie spowodowało, że w tegorocznym wydarzeniu wzięło udział wyjątkowo dużo osób.


  Uczestnicy Orszaku zebrali się o godzinie 12:30 przed budynkiem Banku Spółdzielczego w Wielopolu Skrzyńskim na wspólnej modlitwie Anioł Pański. Następnie barwny korowód na czele z królami: Kacprem, Melchiorem, Baltazarem wyruszył trasą orszaku, którego kulminacyjnym punktem było oddanie pokłonu i złożenie darów Dzieciątku na wielopolskim rynku. Na trasie orszaku odgrywano sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.

  Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła kapela góralska z Zakopanego „Bajeranty”.

  Niezwykłą atrakcją dla najmłodszych okazała się szopka, w której tradycyjnie pojawiły się żywe zwierzęta wraz z prawdziwym wielbłądem. Dla osób biorących udział w Orszaku został przygotowany ciepły poczęstunek oraz słodycze.

  7 stycznia 2018 roku w kościele parafialnym pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się Gala III Orszaku Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim podczas której wręczono dyplomy dla Szkół i Parafii uczestniczących w Orszaku.

  Organizatorami wydarzenia byli: Parafia NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim, Gmina Wielopole Skrzyńskie, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. W organizację włączyli się również: Starosta Powiatu Ropczycko -Sędziszowskiego, parafie z dekanatu, szkoły, lokalni przedsiębiorcy, organizacje społeczne oraz mieszkańcy oferujący wsparcie.

  Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tegorocznego Orszaku i podjęli trud jego przygotowania. To wspaniałe przedsięwzięcie nie powstałoby bez zaangażowania szeregu osób i pracy wolontariuszy.
  Cieszę się, że Orszak to impreza, w której biorą udział mieszkańcy i licznie przybyli goście niezależnie od wieku. Aktywnie włączają się w organizację Orszaku placówki oświatowe, parafie, organizacje społeczne, które przygotowują piękne stroje, inscenizacje, obsługę kateringową, rozdają emblematy Orszaku, za co w imieniu całej społeczności lokalnej serdecznie dziękuję. Dziękuję ks. Michałowi Polańskiemu, który zapoczątkował tę inicjatywę i trzeci raz podjął się koordynacji. Zapraszam na Orszak Trzech Króli w przyszłym roku – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie