Ogłoszenia


  Wtorek 26 stycznia 2021

  P. SŁAWOMIRA MARCINIEC - SOŁTYS ROKU 2020


  Pod koniec ubiegłego roku, został rozstrzygnięty plebiscyt "Sołtys Roku 2020".

  "MISTRZOWIE AGRO" to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy. Organizatorami akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie. Co roku przyznawane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku.

  Głosowanie w kategoriach Sołtys Roku było prowadzone osobno w każdym powiecie naszego województwa. W powiecie Ropczycko-Sędziszowskim nominowano m.in. sołtysów z wszystkich sołectw Gminy Wielopole Skrzyńskie. Kolejnymi etapami były konkursy na szczeblu wojwódzkim oraz ogólnopolskim.

  Na szczeblu powiatowym drugie miejsce w głosowaniu zajęła p. Beata Wiśniewska – Sołtys wsi Brzeziny. Pierwsze miejsce natomiast zajęła p. Sławomira Marciniec – Sołtys wsi Broniszów, która otrzymała najwięcej głosów w plebiscycie powiatowym.  Uplasowała się również na czwartym miejscu w wojewódzkim plebiscycie "Sołtys Roku 2020" z ilością 342 głosów. Pani Sołtys już wcześniej odnosiła sukcesy, m.in. otrzymała statuetkę „Złoty Głos – Człowiek Kultury” w 2008r.

  „Zdobycie tytułu to nie tylko zaszczyt, ale zobowiązanie do dalszego działania. Prezentuję gminę nie tylko na szczeblu gminnym ale również powiatowym, więc tym bardziej jestem zmobilizowana do dalszego działania. W związku z zbliżającym się Dniem Sołtysa, który obchodzimy 11 marca, chciałam złożyć wszystkim Sołtysom Gminy Wielopole Skrzyńskie wszystkiego dobrego oraz owocnej współpracy społecznej.” - mówi Laureatka.

  W nagrodę p. Sławomira otrzymała honorowy tytuł "Sołtysa Roku 2020" w powiecie ropczycko-sędziszowskim, pamiątkowy dyplom oraz medal.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!