Inwestycje


  Poniedziałek 20 stycznia 2020

  Przystosowanie pomieszczeń dotychczasowego Przedszkola Krasnala Hałabały na potrzeby żłobka wraz z dostawą wyposażenia

  Gmina Wielopole Skrzyńskie przystąpiła do realizacji projektu pn.  „Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim”, w ramach którego w Wielopolu Skrzyńskim powstanie pierwszy w gminie żłobek świadczący opiekę  dla 16 dzieci w wieku do 3 roku życia.


  W związku z powyższym w obiekcie dotychczasowego Przedszkola Krasnala Hałabały przeprowadzono prace polegające na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb  Gminnego Żłobka "Maluszek"  oraz  zmianie użytkowania części budynku.  Wykonano malowanie wszystkich pomieszczeń, wydzielono dwa nowe pomieszczenia, zamontowano drzwi wewnętrzne   i wykonano pozostałe roboty budowlane towarzyszące.
   Wykonawcą zadania była Firma Handlowo Usługowo Remontowo Budowlana Rafał Kołodziej  z miejscowości Zaborów, która zaoferowała wykonanie zamówienia za kwotę 36 916,83 zł.
  W ramach zadania utworzono pomieszczenia w pełni dostosowane do świadczenia usług opiekuńczych i edukacyjnych dla dzieci. 
  Ponadto dostarczono już zabawki i książki  edukacyjne dla potrzeb żłobka. Kolejnym etapem będzie dostawa mebli, sprzętu elektronicznego i pozostałego wyposażenia obiektu. 
   
  Dodatkowo przypominamy również, że żłobek zostanie uruchomiony na początku marca 2020 roku. Aktualnie trwa jeszcze proces rekrutacji dzieci do żłobka, zainteresowani rodzice mogą składać dokumenty rekrutacyjne w biurze Zespołu Obsługi Szkół
  i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim, które mieści się na parterze budynku.
   
  Na realizację zadania otrzymano dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.