Inwestycje


  Środa 15 grudnia 2021

  Publiczny Internet w Gminie Wielopole Skrzyńskie

  Dobiega końca realizacja projektu grantowego pn. „ Publiczny Internet w Gminie Wielopole Skrzyńskie” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. 

  Zadanie obejmowało utworzenie bezpłatnego, publicznego dostępu do internetu dla wszystkich mieszkańców naszej gminy  w budynkach użyteczności publicznej oraz zewnętrznej przestrzeni ogólnodostępnej.


  Wewnętrzne punkty dostępu do sieci bezprzewodowej powstały w budynkach: Urzędu Gminy, GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim, Budynku Kulturalno – Oświatowym w Wielopolu Skrzyńskim, Filii GOKiW w Brzezinach, Broniszowie, Gliniku, Nawsiu,

  Natomiast zewnętrzne punkty dostępu swoim zasięgiem obejmują następujące miejsca na terenie gminy: rynek  w Wielopolu Skrzyńskim, plac zabaw w Wielopolu Skrzyńskim, Ośrodek Sportu w Wielopolu Skrzyńskim, Dworzec autobusowy w Wielopolu Skrzyńskim, Filia GOKiW w Broniszowie, Filia GOKiW w Brzezinach, Filie GOKiW w Nawsiu.

   Korzystanie z usługi jest bardzo proste - wystarczy połączyć się z siecią Wi - Fi o nazwie "Publiczny Internet dla Każdego", zaakceptować regulamin i kliknąć przycisk "zaloguj". Nie ma konieczności podawania żadnych danych uwierzytelniających.


  Wartość inwestycji to 70 971,00 zł, w tym 64 368,00 zł to dofinansowanie, jakie gmina pozyskała ze środków programu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. 

   

  Wykonawcą zadnia jest firma Energobilans Sp. z o.o. z Warszawy.