Wydarzenia


  Poniedziałek 2 sierpnia 2021

  Spotkanie członków Klubów Seniora z Gminy Wielopole Skrzyńskie

  31 lipca 2021 r. odbyło się spotkanie wszystkich Klubów Seniora z Gminy Wielopole Skrzyńskie w budynku wielofunkcyjnym w Broniszowie.


      Na początku uroczystości pan Tomasz Kozioł – Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim przywitał zebranych gości i obecnych Seniorów z poszczególnych Sołectw. Następnie wystąpiła Pani Marzena Marciniec – przedstawiciel Kliniki Stomatologicznej „Primadent” dając wskazówki o prawidłowej higienie jamy ustnej oraz leczeniu stomatologicznym.

     W kolejnej części głos zabrał Pan Marek Tęczar – Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie który szeroko omówił zagadnienie Narodowego Spisu Powszechnego. Przypomniał, że uczestnictwo w spisie jest obowiązkiem nas wszystkich i że spis trwa do końca września. „Uczestnicy spotkania, którzy jeszcze nie dokonali samospisu mogą to zrobić przy okazji dzisiejszego spotkania. W pomieszczeniu pani sołtys czeka na każdego chętnego rachmistrz spisowy” - mówił. Zachęcał również do wakacyjnej akcji oddawania krwi, które miało miejsce 1 sierpnia z Klubem HDK – PCK „Solidarne Serce” przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie również można było dokonać spisu przez chętnych krwiodawców. Wójt Gminy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy, omówił temat dotyczący szczepień przeciw COVID-19, zachęcając do szczepienia się. Wspomniał również o możliwości wzięcia udziału w gminnej loterii szczepionkowej która będzie trwała do 1 września br.

     Następnie Prezes Stowarzyszenia „Złoty Wiek” i Prezesi Klubów Seniora ze wszystkich Sołectw Gminy Wielopole Skrzyńskie otrzymali zestawy elektroniczne: laptop, tablet i telefon komórkowy wraz z osprzętem dla realizacji ich celów statutowych. Grupa teatralna Klubu Seniora z Broniszowa „Wiktoria” przedstawiła spektakl pt. „Chrzciny”. Na koniec odbyła się zabawa taneczna pod pieczą zespołu muzycznego „Po Swojemu”.

  Serdeczna atmosfera spotkania, rozmowy, wspomnienia, zabawa były zwieńczeniem uroczystości.