Wydarzenia


  Poniedziałek 14 stycznia 2019

  Spotkanie Noworoczne 2019

  12 stycznia 2019 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się spotkanie noworoczne, które stało się doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń, wspólnego podsumowania mijającego roku oraz podziękowań za współpracę na rzecz rozwoju Gminy Wielopole Skrzyńskie.


  W wydarzeniu udział wzięli min: księża z Dekanatu Wielopolskiego, przedstawiciele Samorządu Gminy Wielopole Skrzyńskie, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele organizacji społecznych, którzy aktywnie wspierają rozwój  Gminy Wielopole Skrzyńskie.

  Podczas spotkania głos zabrał Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który w swoim wystąpieniu przybliżył najważniejsze osiągnięcia inwestycyjne zrealizowane w mijającym roku, nawiązał do planów działania w 2019 roku, a następnie wraz z Panią Beatą Wiśniewską Przewodniczącą Rady Gminy w Wielopolu Skrzyńskim złożyli wszystkim zebranym gościom serdeczne życzenia noworoczne.

  Zaproszeni na uroczystość goście mogli podziwiać widowisko obrzędowe pt. „Wilia” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Futomianie” z Gminnego Ośrodka Kultury z Błażowej. Zaprezentowany przez zespół  występ nawiązywał do pięknych tradycji bożonarodzeniowych naszego regionu.

  Po zakończonej  części artystycznej uczestnicy złożyli sobie życzenia noworoczne oraz podzielili się opłatkiem.

  Wydarzenie uatrakcyjnił również koncert kolęd w wykonaniu Grupy Wokalno – Instrumentalnej z Brzezin.