Wydarzenia


  Czwartek 28 grudnia 2017

  Spotkanie Rodzin Wielodzietnych

  28 grudnia 2018 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się spotkanie rodzin wielodzietnych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie, na które zaproszono ponad 50 małżeństw posiadających co najmniej czworo małoletnich dzieci.


  Wszyscy zaproszeni zebrali się w kościele parafialnym pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim na Eucharystii, której przewodniczył ks. biskup Edward Białogłowski. W homilii ks. biskup podkreślił, jak cennym skarbem jest rodzina oraz każde życie, które przychodzi na świat. Na zakończenie Eucharystii biskup udzielił każdej rodzinie specjalnego błogosławieństwa.

  Dalsza część spotkania odbyła się w budynku Publicznego Gimnazjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim gdzie wszyscy zgromadzili się na wspólnym posiłku, przy którym nie brakowało radosnej i rodzinnej atmosfery. Wydarzenie uświetnił występ „Grupy Uwielbienia” z Brzezin, która przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała tradycyjne kolędy i pastorałki.

  Celem spotkania było podkreślenie jak wielką radość daje rodzina i poczucie wspólnoty. Takie wydarzenia integrują małżeństwa, które przyjmują Dar Życia i podejmują trud wychowania dzieci.