Wydarzenia


  Środa 23 maja 2018

  Spotkanie Seniorów

  19 maja 2018 roku w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się gminne spotkanie Klubów Seniora z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie. W wydarzeniu udział wzięła również grupa Seniorów z Lutowisk.


  Uroczystą oprawę spotkania zapewniły występy artystyczne m.in. grupy teatralnej „Scena Propozycji” z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która zaprezentowała spektakl pt. „Józef Błogosławiony”. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.

   Był też czas na modlitwę i zadumę. Przed pomnikiem Ofiar Pożaru baraku szkolnego odśpiewano nabożeństwo majowe w intencji tych, którzy zginęli podczas pożaru oraz wszystkich zmarłych seniorów.

  Ponadto przedstawiciele Komendy Powiatowej w Ropczycach przeprowadzili debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” adresowaną do seniorów, której tematyką było bezpieczeństwo osób starszych. Seniorzy mieli okazję poznać skalę zagrożenia w regionie, dowiedzieli się także jakie metody działania stosują przestępcy w stosunku do osób starszych i co robić, by nie paść ich ofiarą. W trakcie debaty wspólnie z powiatowym rzecznikiem konsumentów omówiono również problematykę związaną z bezpieczeństwem przy zawieraniu różnych umów.