Wydarzenia


  Piątek 4 maja 2018

  Święto Konstytucji 3 Maja

  W czwartek 3 maja 2018 roku mieszkańcy gminy Wielopole Skrzyńskie świętowali 227 rocznicę uchwalenia  Konstytucji 3 Maja. Uroczystości upamiętniające uchwalenie drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji rozpoczęły się od Mszy świętej
  w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Mikołaja w Brzezinach.


  Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy wydarzenia zebrali się na placu przed miejscowym kościołem, gdzie miał miejsce występ Mażoretek „TIA”.

   Następnie w asyście Orkiestry Dętej z Brzezin  uczestnicy wydarzenia przemaszerowali pod „Pomnik Bohaterów Walczących o Wolność i Niepodległość Polski”.  Odbyła się tam druga część uroczystości, gdzie nastąpiło odegranie hymnu państwowego i złożenie kwiatów przez poszczególne delegacje. 

  Kolejnym punktem wydarzenia był montaż słowno – muzyczny pt. „Witaj Majowa Rocznico” w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ludwika Marszałka Zbroi w Brzezinach.

  Następnie głos zabrał Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który na wstępie podziękował zgromadzonym za tak liczne uczestnictwo mieszkańców w tak ważnym dla naszego kraju święcie. Pan Wójt w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta.

  Uroczystości zakończył koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Mieszanego „Gloria” z Brzezin.

  Organizatorami 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja byli: Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, Rada Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.