Wydarzenia


  Poniedziałek 2 lipca 2018

  Uroczyste przekazanie karetki pogotowia ratunkowego i pomieszczeń dla potrzeb Zespołu Ratownictwa Medycznego w Wielopolu Skrzyńskim

      Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób, które czują się odpowiedzialne za losy naszej społeczności od 1 lipca 2018 roku w budynku dawnego posterunku Policji w Wielopolu Skrzyńskim, stacjonuje karetka pogotowia ratunkowego wraz z dyżurującymi całą dobę ratownikami medycznymi.

      To wspaniała wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy w nagłych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia będą mogli liczyć na niezwłoczną pomoc medyczną.


       Uroczyste poświęcenie karetki i przekazanie pomieszczeń dla Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego nastąpiło 30 czerwca 2018 roku.

      Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w intencji Zespołu Ratownictwa Medycznego i wszystkich korzystających z ich pomocy. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy zebrali się przed budynkiem dawnego posterunku Policji w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie nastąpiło poświęcenie nowej karetki pogotowia.

  Ambulans stacjonujący w Wielopolu Skrzyńskim to Mercedes Sprinter, posiadający systemy mocowania urządzeń medycznych: nowoczesne nosze typu STRYKER M  1 6100, respirator transportowy Medument Standard, przyścienny reduktor z przepływomierzem, stację dokującą do pomp infuzyjnych.

  Przybyli na uroczystość goście mogli obejrzeć wyremontowane i wyposażone pomieszczenia przeznaczone dla ratowników medycznych.

      Gmina Wielopole Skrzyńskie dołożyła wszelkich starań i przygotowała odpowiednie warunki lokalowe dla zespołu wyjazdowego. Za środki własne budżetu gminy przeprowadzono niezbędne prace adaptacyjne i zakupiono podstawowe wyposażenie lokalu.

      Obecność Zespołu Ratownictwa Medycznego w Wielopolu Skrzyńskim wzmocni bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale także wszystkich potrzebujących mieszkańców ościennych samorządów powiatu ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego i dębickiego.

      Skrócenie czasu dojazdu ambulansu do miejsca zdarzenia oraz czasu realizacji czynności związanych z niezwłocznym udzieleniem pomocy medycznej ma nieocenione znaczenie dla ratowania ludzkiego życia.

      W imieniu mieszkańców Gminy Wielopole Skrzyńskie składam serdeczne podziękowania na ręce Pani Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego za zaangażowanie i pomoc w osiągnięciu wspólnego celu, którym było przyznanie dla naszego regionu karetki pogotowia. To niezwykle ważna inicjatywa, za którą jesteśmy wdzięczni - Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.