Aktualności


  Piątek 19 czerwca 2020

  Urządzenie placu zabaw dla Gminnego Żłobka „Maluszek” powstałego w ramach środków Unii Europejskiej

  W ramach realizowanego przez gminę projektu pn. "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, obok budynku Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim urządzono plac zabaw dla dzieci, przeznaczony wyłącznie dla potrzeb nowo powołanej, w marcu 2020 roku  placówki.

  Plac wyposażono w huśtawki,  bujaki,  zjeżdżalnie i innego rodzaju zestawy zabawowe wykonane z atestowanych, wytrzymałych elementów, w pełni bezpiecznych dla najmłodszych dzieci w wieku do lat 3.


  Teren za budynkiem został uporządkowany, zasiano trawnik i ustawiono zabawki ogrodowe, powstało miejsce zabaw dostosowane do potrzeb maluchów, które pod czujnym okiem Opiekunek mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

  Ponadto ze środków projektu sfinansowano również zakup kosiarki elektrycznej niezbędnej do utrzymania porządku i właściwych warunków do użytkowania placu powstałego przy żłobku. Zakupiony sprzęt jest lekki i łatwy w obsłudze, którą sprawował będzie personel zatrudniony w żłobku.

  Dla przypomnienia w ramach realizowanego projektu utworzono żłobek, w którym powstały miejsca opieki dla dzieci do 3 lat, zakupiono wyposażenie sal oraz różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, zamontowano monitoring i zatrudniono personel żłobkowy.

  Wartość projektu wynosi 1 096 589,29 zł, w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.