Wydarzenia


  Poniedziałek 1 lipca 2019

  XX – Dni Wielopola Skrzyńskiego

  Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim byli organizatorami XX – edycji „Dni Wielopola Skrzyńskiego”, które miały miejsce 29 i 30 czerwca 2019 roku na stadionie GOKiW.

  Jak co roku dla uczestników wydarzenia przygotowano szereg różnych imprez towarzyszących obchodom.

   


  29 czerwca na boisku ORLIK w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie z udziałem drużyn działających na obszarze naszego regionu.

   I miejsce wywalczyli Oldboje LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie, II miejsce zajęła reprezentacja Firmy FANUM a III miejsce Firma Kabanospol. Puchar za udział w turnieju otrzymała też drużyna OSP Wielopole Skrzyńskie.

   

  30 czerwca na stadionie GOKiW, licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w różnego rodzaju atrakcjach przygotowanych przez organizatorów i podziwiała występy zespołów działających w GOKiW tj. Zespołu Tańca Nowoczesnego, Mażoretek TIA oraz Zespołu Regionalnego Mali Wielopolanie i Wielopolanie. W tym dniu odbyły się również Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Wzięło w nich udział 5 jednostek z: Wielopola Skrzyńskiego, Brzezin, Broniszowa, Nawsia i  Jednostka OSP Wielopole - Sośnice. Zawody były bardzo widowiskowe. I miejsce zajęła jednostka OSP Brzeziny, II miejsce – OSP Wielopole Skrzyńskie, III miejsce OSP Nawsie. Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert zespołu „NASTJA” oraz "METRUM".