Logo Urzędu Gminy Wielopole Skrzyńskie

„Budowa dwóch studni awaryjnych w m. Wielopole Skrzyńskie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”.

 

 

18.05.2026 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Gmina Wielopole Skrzyńskie podpisała umowę o dofinansowanie  na realizację zadania pn. „Budowa dwóch studni awaryjnych w m. Wielopole Skrzyńskie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”.

Inwestycja zostanie zrealizowana  w miejscowości Wielopole Skrzyńskie i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zabezpieczenie dostępu do wody w sytuacjach kryzysowych.

Zakres prac obejmuje:
- obudowy z kręgów betonowych,
- ogrodzenie terenu,
- montaż pomp głębinowych,
- zakup oraz dostawę kontenera pod instalację elektryczną, agregat prądotwórczy i automatykę,
- wykonanie instalacji elektrycznej pod agregat prądotwórczy,
- wykonanie instalacji automatyki sterującej,
- wykonanie instalacji monitoringu,
- wykonanie instalacji oświetleniowej,
- wykonanie placu manewrowego wraz z utwardzeniem terenu przy ujęciu awaryjnym, umożliwiającej dojazd beczkowozu do punktu poboru wody.

To kolejny ważny krok w kierunku rozwoju naszej gminy oraz wzmacniania lokalnej infrastruktury i bezpieczeństwa mieszkańców.

 Kwota dofinansowania: 720 000,00 zł
 Wkład własny Gminy: 180 000,00 zł

 

Galeria zdjęć

7ab1f535-97a6-423a-a88a-26c6dddc6e11 (1) 437b153e-bf76-4eb5-83d2-222a5d3d0eab
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności