Aktualności


  Poniedziałek 18 listopada 2019

  Akcja Honorowego Oddawania Krwi

  W dniu 17 listopada 2019 r., po raz czwarty w tym roku, odbyła się zbiórka krwi, dzięki której honorowi krwiodawcy podzielili się najcenniejszym darem z potrzebującymi - darem Życia.


  Była to kolejna akcja promująca ideę honorowego krwiodawstwa w Wielopolu Skrzyńskim, zorganizowana przez Klub HDK - PCK "Solidarne Serce" przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Mobilny punkt krwi czekał na chętnych dawców od godz. 10:00. Mieszkańcy naszej gminy i okolic licznie przybyli, aby podzielić się cząstką siebie.

  Łącznie zgłosiło się aż 48 osób, krew oddało natomiast 42 krwiodawców. Wśród chętnych byli krwiodawcy, którzy systematycznie wspierają tą piękną ideę, jak również osoby rozpoczynające swoja przygodę z honorowym krwiodawstwem.

  Dzięki akcji udało się zebrać aż 19 litrów tak potrzebnej krwi, która pomoże uratować niejedno życie.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich krwiodawców, którzy po raz kolejny pokazali, jak wielkie mają serca. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, dzięki którym udało się zorganizować zbiórkę oraz całej ekipie medycznej, która wytrwale pracowała przy pobieraniu krwi.
  Marek Tęczar - Prezes Klubu HDK - PCK "Solidarne Serce" przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim