Wydarzenia


  Środa 8 grudnia 2021

  Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

  Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że dzięki wsparciu finansowemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dzieci i osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie  będą mogły dojeżdżać na zajęcia do ośrodków szkolno – wychowawczych w Ropczycach, Frysztaku i Strzyżowie -  nowym autobusem.

   


  Gmina Wielopole Skrzyńskie zakupiła  autobus marki Mercedes o mocy 190 KM i pojemności 2.9 – Diesel, o liczbie miejsc 22 + 1 miejsce dla kierowcy, w tym dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

  Pojazd posiada odpowiednie wyposażenie, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróżowania  oraz jest w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w platformę najazdową umożliwiającą wjazd wózka oraz uchwyty ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osób niepełnosprawnych.

  Wartość zakupu nowego pojazdu to 350 550,00 zł., w tym otrzymane dofinansowanie ze środków PFRON to 240 071,00 zł.

  Dostawcą samochodu była firma TRUCK EXPORT - IMPORT WYNAJEM sp. z o.o z Warszawy.

  Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków PFRON samorząd Gminy Wielopole Skrzyńskie zrealizował kolejne zadanie, które przyczyni się do poprawy warunków życia, aktywności społecznej  oraz pełnoprawnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społeczności lokalnej. Jestem przekonany, że zakupiony pojazd będzie dobrze służył osobom korzystającym z oferty ośrodków szkolno - wychowawczych - Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.