Inwestycje


  Poniedziałek 1 lutego 2021

  Zakup wyposażenia do Gminnego Żłobka "Maluszek" w Wielopolu Skrzyńskim

  Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała wsparcie z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - „ Maluch + 2021” w ramach modułu 1b w wysokości  307 528 zł stanowiące maksymalny 80 % udział w kosztach utworzenia 15 nowych miejsc żłobkowych.


  Z przyznanej dotacji oprócz remontu i adaptacji pomieszczeń, które do września 2020 r były użytkowane przez Przedszkole Krasnala Hałabały zakupiono kompleksowe wyposażenie dostosowane do potrzeb żłobka. Z uwagi na dostępny budżet i krótki termin realizacji zadania wyodrębniono następujące etapy:

  1. Montaż systemu klimatyzacji w pomieszczeniach żłobka – w salach zabaw i sypialniach w których przebywają dzieci zamontowano klimatyzację.

  2. Rozbudowa systemu monitoringu oraz  wideomofon. Dzięki realizacji zadania pomieszczenia żłobka są w pełni monitorowane oraz zamontowano system wideomofonu z aplikacją na smartfony, która ułatwi pracę opiekunom i poprawi bezpieczeństwo dzieci przebywających w żłobku

  3. Zakup sprzętu multimedialnego. W ramach zadania zakupiono tablicę interaktywną
  z dedykowanym sprzętem komputerowym oraz projektorem, którym dotychczas nie dysponował Żłobek.

  4.Wyposażenie zaplecza żłobka w tym zaplecza kuchni. Zakupiono meble ze stali nierdzewnej do kuchni, naczynia i sztućce do serwowania posiłków dla dzieci, brakujący sprzęt AGD (czajniki, warnik, profesjonalny blender, duża mikrofalówka, bemar jezdny, wózek kelnerski),          a także  sprzęt do sprzątania w formie profesjonalnego odkurzacza, myjki do okien, wózka do sprzątania , mopów, pojemników na odpady.

  5. Zakup mebli. Zakupiono kompletne wyposażenie meblowe sali zabaw i sypialni dla dzieci m.in. szafy, komody, regały szatniowe dla dzieci i obsługi żłobka, dywany oraz gotowe zestawy zabawowe. Pomieszczenia Żłobka zostały wyposażone w nowe rolety i moskitiery.

  6. Zakup niezbędnych tekstyliów – zakupiono antyalergiczną pościel – wypełnienie, powłoczki, prześcieradła, podkłady pod materace, kocyki, a także ręczniki, ścierki i fartuszki dla 15 dzieci.

  7. Zakup zabawek i pomocy dydaktycznych - zakupiono różnego rodzaju zabawki m.in. układanki, klocki, puzzle, sortery, jeździki i pomoce dydaktyczne.

  8. Ostatnim etapem będzie doposażenie przy żłobkowego placu zabaw. Zostały zamówione dwa zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, domek oraz ławeczki i stoliki ogrodowe dla dzieci.