Ogłoszenia


  Piątek 9 lipca 2021

  APEL WÓJTA GMINY WIELOPOLE SKRZYŃSKIE  W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID -19

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Wielopole Skrzyńskie

  Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Zmieniliśmy swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żyjąc w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne.


  Wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z COVID-19 – szczepionki, które dają nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to kiedy to nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie nas wszystkich leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał jak najsprawniej.

  Zwracam się do Państwa z apelem o solidarne zaangażowanie się w walkę z koronawirusem poprzez zaszczepienie się.

  Jak się zarejestrować?

  Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na trzy sposoby:

  1. Poprzez bezpośredni kontakt z punktem szczepień zlokalizowanym w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Piomar” w Wielopolu Skrzyńskim – kontakt tel. 17 2214816

  2. Poprzez kontakt z całodobową, bezpłatną infolinią 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny)

  3. Poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

  Proszę, by rodzina lub sąsiedzi pomogli potrzebującym dotrzeć do punktu szczepień o wyznaczonej godzinie. Jeśli jednak nikt nie jest w stanie Państwu w tym pomóc, a nie potraficie Państwo dotrzeć do punktu szczepień samodzielnie, to postaramy się zorganizować transport lub mobilny zespół szczepień PIOMAR, który dotrze do państwa miejsca zamieszkania.

  Nadal funkcjonuje specjalny numer telefonu dla mieszkańców gminy Wielopole Skrzyńskie, pod który można się zgłosić, jeśli pojawi się problem z transportem do punktu szczepień: 17 2214458

  Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od godziny 7:30 do godziny 15:00. Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

  Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich. Pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

   

   

   

  Pozdrawiam,
  Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie
  Marek Tęczar