Ogłoszenia


  Piątek 12 marca 2021

  Oferta Gminnego Żłobka "Maluszek" w Wielopolu Skrzyńskim

  Gminny Żłobek Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim oferuje opiekę dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę, 10 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 16:30.


  Żłobek „Maluszek” dysponuje 31 miejscami opieki żłobkowej, w podziale na 3 grupy wiekowe.Zatrudnionych jest 6 pań opiekunek, gosposia a pracą żłobka kieruje Pani Dyrektor. Dodatkowo od lutego 2021 r. w niepełnym wymiarze czasu zaangażowana jest pielęgniarka. Dzieciom gwarantowana jest najlepsza forma opieki zapewniona poprzez wykwalifikowany personel posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz aktualne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zabawowe z elementami edukacji prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dzieci. Rozwijane są umiejętności muzyczne, plastyczne, sensoryczne. Prowadzone dodatkowe zajęcia logopedyczne oraz zajęcia z rytmiki.Od początku funkcjonowania placówki, liczba maluchów sukcesywnie wzrasta, a sukcesem jest fakt, że wszystkie dzieci, które zostały objęte opieką żłobka w chwili rozpoczęcia jego funkcjonowania do dziś korzystają z oferowanej opieki.

  Żłobek dysponuje trzema przestronnymi salami zabaw, przy każdej urządzono oddzielne sypialnie i sanitariaty z przewijakami. Sale są wyposażone w meble, tablice manipulacyjne, zabawki, książeczki i sprzęt multimedialny dostosowany do potrzeb dzieci, wspomagający ich rozwój. Żłobek dysponuje aplikacją „Magiczny Dywan”, z której korzystają maluchy rozwijając szczególnie swoje umiejętności ruchowe. W ramach wsparcia dla dzieci żłobek zapewnia pościel z atestem, naczynia do spożywania posiłków przygotowywanych przez własną kuchnię obsługującą przedszkole i żłobek. Pomieszczenia i wyposażenie są regularnie czyszczone i dezynfekowane, placówka wyposażona jest w profesjonalną lampę UV oraz ozonator. Dzieci mogą także korzystać z nowo urządzonego, przyżłobkowego placu zabaw i ogrodu. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa dzieci, obiekt jest monitorowany i wyposażony w wideomofon.

   

  2 marca 2021 r. Gminny Żłobek „Maluszek” obchodził swoje pierwsze urodziny. Z uwagi na epidemię były one bardzo szczególne, przygotowano kartki okolicznościowe, które zostały rozesłane do osób wspierających działalność żłobka i rodziców korzystających z żłobka. W okolicznościowej imprezie urodzinowej uczestniczył Pan Marek Tęczar Wójt Gminy, Pani Dorota Łuszcz koordynator realizowanego projektu w ramach którego powołano żłobek, personel żłobka i dzieci objęte opieką placówki. Wójt Gminy na ręce Pani Dyrektor wręczył prezent urodzinowy życząc dalszych sukcesów i równie udanych lat funkcjonowania żłobka, podziękował za pracę i zaangażowanie w rozwój placówki. Nie zabrakło tortu z symbolicznymi świeczkami oraz gromkich braw po odśpiewaniu „Sto lat”. Roczek nie byłby tak wyjątkowy, gdyby nie najmłodsi bohaterzy tego dnia. Był śmiech, wzruszenia oraz wiele emocji, które wypełniły urodzinowe przedpołudnie.  Wspólne zabawy poprowadzone przez Panie opiekunki, uśmiech na twarzach świadczyły o charakterze tego miejsca i zadowoleniu dzieci.

  Pierwszy rok w funkcjonowaniu placówki to zawsze ważny okres, który jest sprawdzianem możliwości, źródłem obaw, nadziei, czasem rozwoju i ciężkiej pracy. Pierwszy rok Gminnego Żłobka „Maluszek” był udany, oby kolejne lata były równie owocne.